طول عمر

سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1387 ساعت 03:12 ب.ظ

 

 

ما همگی راههای بدیهی افزایش طول عمر رو می دونیم:

 چیزی نکشیم ( اعم از سیگار و غیره!) ، سبزیجات بخوریم، کمربند ایمنی ببندیم ( حتی برای صندلی عقب ) اما ما می خوایم در اینجا با رفتار و عادتهائی آشنا بشیم که کمنر شناخته شده هستند:  

نوشابه های گاز دار ننوشیم : به تازگی دانشمندان کشف کرده اند که نوشیدن یک تا دولیوان نوشابه گازداررژیمی یا معمولی، احتمال خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و دیابتی رو دو برابر می کنه.هرچند که مقصر اصلی رو هنوز دستگیر ! نکرده اند اما این می تونه بابت مواد رنگی افزوده شده یا تمایل درونی ما برای خوردن چیزهای شیرین بعد از مصرف اینگونه نوشابه ها باشه که خوب باعث افزایش وزن و ناراحتی های دیگه میشه. بهر حال بهترین راه اینه که خوردن این گونه نوشابه ها رو ترک کنیم. 

پاهای قوی داشته باشیم: داشتن پاهای قوی باعث ایجاد انعطاف و تعادل بیشتر میشه .ممکنه الان که جوان هستیم بیشتر به فکر داشتن پاهای زیبا و اینکه اونها چطور به نظر می آند باشیم اما هر چقدر سن بالا می ره داشتن پاهای قوی خطر افتادن احتمالی و شکستگی لگن و غیره رو کاهش می ده .پس با انجام ورزشهائی مثل بالا رفتن از پله یا پرش به خودمون کمک کنیم تا هم قوی بماینم هم زبیا به نظر بیایم .با یک  تیر دو نشان! 

داشتن یه مادر جوون: اگر مادرمون وقتی ما رو بدنیا می آورده زیر 25 سال سن داشته احتمال اینکه ما تا 100 سال زنده باشیم  دوبرابر اونیه که مادرش سنش بالا بوده.بر اساس تحقیقات داشمندان دانشگاه شیکاگو دلیلش می تونه این باشه که تخمک های بهتر٬ زودتر آزاد می شند پس هر چه مادر جوانتر باشه نوزاد سالمتر خواهد بود. 

خوردن چیزهای به رنگ بنفش: شراب قرمز، اونواع انگور ،زغال اخته ( حالا بنفش بنفش هم که نه! یه کم همرنگش هم قبوله!)رنگهاشون رو از ماده ای شیمیائی می گیرند که خطر بیماریهای قلبی و حتی آلزایمر رو کاهش میده.پس برای خودت یه شراب پینو باز کن ( من هیچگونه مسئولیتی اعم از شرعی و غیر شرعی اش رو بعهده نمی گیرم – در راستای بومی کردن مطالب) ، بین غدا یا بعنوان شب چره ، انگور بخورو با زغال اخته یه شیرینی خوشمزه درست کن و بخورو سالها زندگی کن و از شادی و سلامتی صحبت کن. 

  

علائم قابل توجه دیگه ای هم هست که باعث می شه زیاد عمر کنید: 

اگر شما عاشق چائی باشید  

اگر شما اهل پیاده رو ی باشید  

اگر دوران نوجوانی سالم و قوی بودید 

اگر برگر دوست ندارید 

اگر واقعاً دوستها تونو دوست دارید و اونها افراد سالمی هستند 

اگر در خانه مستخدم ندارید 

 

منبع

پ.ن. دوستان حتما می دونید که مقصود از داشتن عمر طولانی، لذت بردن از نعمتهای خداوندی و شکرگذاری و عبادت بیشتر اوست.روح ما فقط در کالبد خاکی اش می تونه خودش رو به کمال برسونه پس داشتن عمر طولانی زیاد هم بد نیست فقط بستگی داره چطور از این عمر استفاده میشه. 

این نوشته ارزشمند پیمانه عزیز در همین راستا.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo