X
تبلیغات
رایتل

ابدی لیدر

چهارشنبه 21 آذر‌ماه سال 1386 ساعت 09:26 ق.ظ

امروز چهارمین سالگرد وفات حیدر علی اف رئیس جمهور پیشین آذربایجانه. ایشون رو میشه به نوعی یکی از موفق ترین روسای جمهور کشورهای جدا شده از شوروی سابق دونست. در سال ۱۹۹۳ در حالی قدرت را در آذربایجان بدست گرفت که هرج و مرج و آشوب کشور رو به ورطه نابودی کشانده بود. نظم و امنیت را به کشور برگرداند و با سیاست و درایت سرمایه های خارجی رو جذب کشوری کرد که دولتش در زمره برترینها از لحاظ فساد مالی و اداری قرار داره!

در آوریل 2003 در حالی که سخنرانی او بطور زنده از تلوزیون پخش میشد دچار سکته قلبی شد البته  پیشتر سابقه بیماری قلبی داشت و در کلیولند کلینیک آمریکا عمل شده بود ، اینبار هم به اونجا فرستاده شد ، در این بین شایعات زیادی مبنی بر مرگش بر سر زبانها بود  و در ۱۲ دسامبر ۲۰۰۳ ایشون دار فانی رو وداع گفت و بقول آذری ها دنیاش رو عوض کرد ( حیاتی سینی دئیشب )روحش شاد.

مراسم تشیع جنازه اش یکی از منظم ترین و باشکوهترین مراسم بود .حیدر علی اف از محبوبیت خاصی بین عامه مردم برخوردار بود و هست.

امروز صبح توی رادیو شنیدم که یکنفر از شهر شکی تا باکو یعنی ۳۶۵ کیلومتر رو پیاده طی کرده و امروز به سر مزار مرحوم علی اف در فخری خیابانی خواهد رسید و مراتب ارادت خود را ابراز خواهد کرد.!

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo