X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

بهشت

دوشنبه 7 اسفند‌ماه سال 1385 ساعت 10:20 ق.ظ

 

یکی دیگر از واژه هائی که انسانها را دچار سرگشتگی می کند واژه " بهشت " است.

شما انسانهای زمینی این مکان را مانند مکان دنیوی در نظر می پندارید مانند یک خواربارفروشی که در یک ساختمان مشخص و در خیابان مشخص قرار دارد اما اینطور نیست ! شما در هر کجا که باشید می توانید با انتخاب خودتان در شرائطی بهشتی و یا وضعیتی جهنمی زندگی کنید حتی در عالم ارواح نیز کسانی که در بهشت زندگی می کنند زندگی بسار دلپذیری دارند اما کسانی نیز هستند که در جهنم زندگی می کنند. این تماما بستگی به انسانها دارد.

ممکن است سوال کنید : پس چرا بعضی از انسانها تا این اندازه بد اقبال هستند ؟"

 پاسخ شما این است : این رفتار و طرز نگرش شما در قلب و ذهنتان است که این وضعیت را پدید می آورد. اوضاع و شرائط انسانها آن گونه که در ظاهر آشکار می شوند نمی باشد. فقط خداوند قادر به دیدن همه چیز است و می تواند قلب و ذهن انسانها را مانند آیینه ای ضفاف ببیند و حقیقت موجود را مشاهده کند.

شما نیز می توانید بگویید یک انسان در چه وضعیتی به سرمیبرد: بهشتی یا جهنمی.کسانی هستند که دارای ثروت و مال دنیوی هستند اما یا بدبخت و غمزده هستند یا معتاد به چیزی هستند و یا ازسلامت برخوردار نیستند. اشخاصی هم هستند که هم ثروتمند و هم خوشبخت وهم راضی و سالم هستند اینها فقط از کل نظام عقیدتی و باور یک انسان سرچشمه می گیرد و این که چه رفتاری دارد. .یک حالت روحی از تمام اعمال و اندیشه های یک عمر زندگی انسان تشکیل شده است.

 

  دعای واقعی این است که از خداوند بخواهید زندگیتان را طوری تنظیم کند که بنا به میل و رضایت و اراده خود او شکل گیرد

 

برگرفته از کتاب   بانوی بزرگ عالم  نوشته آنی کرکوود  برگردان فریده مهدوی دامغانی

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo